Kapitánské kurzy

Naším cílem je nejen vás připravit na kapitánské zkoušky, ale především, aby vaše znalosti vedení lodě byly co nejlepší a tím byly vaše plavby bezpečné = dobrá námořní praxe.

  • Profesionálně připravené výukové materiály pro efektivní výuku.
  • Vlastní flotila lodí v ČR a v Chorvatsku.
  • Intenzivní praktický výcvik vedení lodě na moři.
  • Zkušení lektoři a instruktoři.
  • Kurzy na vysílačku vybavené lodními radiostanicemi.
  • Doplňkové vzdělávání formou on-line přednášek a kurzů.
  • Benefity pro účastníky kapitánských kurzů.
  • U nás máte vše na jedné palubě.

Příprava na kapitánské zkoušky na Mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla. Ověření o praktických dovednostech na vlastních lodích v Českých Budějovicích a na Lipně. 

Mezinárodní platnost průkazu: vnitrozemské vody a na moři do 1 námořní míle od pobřeží.

Příprava na kapitánské zkoušky na průkaz:  Velitel námořní jachty pobřežní plavby C (Yachtmaster Coastal).                          Praktická část na vlastních lodích v Chorvatsku. 

Mezinárodní platnost průkazu: moře do 20 námořních mil od pobřeží.

Příprava na kapitánské zkoušky na průkaz Velitel jachty mořské plavby B (Yachtmaster offshore).                                                    Plavby pro potřebný počet námořních mil k získání průkazu. 

Mezinárodní platnost průkazu: moře do 200 námořních mil od pobřeží. 

Příprava na zkoušky na průkaz na vysílačku SRC. Akreditované středisko s vlastními moderními lodními radiostanicemi pro výuku.  Vyzkoušíme si základní typy volání.        Naučíte se ovládat lodní radiostanici.                 .

Kurz byl původně vyvinutý pro účastníky velkých offshore závodů, jako například Fastnet Race. Účastní se jej, ale i běžní rekreační jachtaři, kteří se chtějí o bezpečnosti na moři dozvědět víc a vyzkoušet si použití bezpečnostního vybavení i v praxi.

Zdokonalovací plavby pro úplné začátečníky na našich vlastních lodích - základní vedení lodě, přístavní manévry.                      Sportovně kondiční offshore plavby pro zkušenější námořníky. Vše se zkušenými instruktory / skippery.