Kapitánské kurzy České Budějovice

Rádi byste vlastnili řidičák na loď? Chcete poznat svobodu a dát sbohem přeplněným plážím, poznat místa, která jsou přístupná pouze na lodi? Vlastnit kapitánský průkaz není složité. Na kapitánské zkoušky VMP vás připravíme ve spolupráci se zkušenými kapitány velmi poutavou formou. Zároveň zajistíme praktickou část ověření o praktických dovednostech, a to na vlastních lodích v Českých Budějovicích a na Lipně.

Platnost průkazu je neomezená, je to tedy investice na celý život.

Neboli český kapitánský průkaz Velitel námořní jachty pobřežní plavby C (Yachtmaster Coastal), je mezinárodně uznávanou licencí opravňující jeho držitele plout s lodí o délce 16 m do 20 NM od pobřeží, a to i v noci. Tento průkaz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro držitelé průkazu Vůdce malého plavidla, kteří si chtějí dopřát většího prostoru na moři. S touto licencí naopak nesmíte plout na vnitrozemských řekách a jezerech, a to ani v zahraničí.

Platnost průkazu je od 1. 1. 2019 stanovena na 10 let.

Neboli český kapitánský průkaz Velitel jachty mořské plavby B (Yachtmaster offshore),  je mezinárodně uznávanou licencí opravňující jeho držitele plout s lodí o délce 24 m do 200 NM od pobřeží. Tento průkaz je vhodný pro pokročilé jachtaře, kteří jsou již držiteli českého kapitánského průkazu na moře C. Naučíte se vést jachtu za obtížných meteorologických podmínek během offshore plavby, v přílivových vodách a v proudech.

Platnost průkazu je od 1. 1. 2019 stanovena na 10 let.

Kurz na vysílačku na průkaz SRC

Naše akreditované školicí středisko na průkazy SRC je vybaveno moderními lodními radiostanicemi, na kterých si vyzkoušíte různé druhy volání: tísňové, pilnostní, bezpečnostní a také volání do přístavu či volání doktora. Na kurzu na vysílačky se tak naučíte nejen teorii na zkoušky, ale také jak zacházet s lodní radiostanicí a jak správně a bez zábran komunikovat na lodi.

Přednášky

Neustále se snažíme zdokonalovat naši činnost pro všechny, kteří chtějí plout na lodi tak, aby měli co největší znalosti vedoucí k co nejlepší námořní praxi. Proto jsme s kapitánem Ing. Pavlem Burkertem připravili řadu seminářů o kotvení, trimování plachet, meteorologii, navigaci či krizových situacích. Pavel Burkert vám vše vysvětlí velmi poutavou a s pomocí jeho vizuálních pomůcek také názornou formou.