Lodní deník

Proč vést lodní deník?

Odpověď by se dala napsat stručně, protože při plavbě na lodi pod českou vlajkou jej vyžaduje zákon. Přesněji Zákon o námořní plavbě, předpis č. 61/2000 Sb. Povinné listinné doklady námořního plavidla § 25.

Pojďme se na to, ale podívat očima jachtaře. Pokud se stane nehoda, vyšetřující a následně nejspíš také pojišťovna bude chtít doložit veškeré informace o plavbě. Jediné, čím to budete moci relevantně doložit je lodní deník. Pokud jej nemáte, přidává se k již řešené nepříjemnosti nepříjemnost další a to nechceme.

Vedení lodního deníku za plavby přináší kapitánovi také přehled o pozici, počasí, naplutých námořních mílích, zkrátka dokonalý přehled o celé plavbě.

Lodní deník stačí mít v podobě vytištěných a očíslovaných listů na každý den plavby. Anebo jako svázanou knihu. Formu lodního deníku přesně nikdo nedefinuje. Každý zápis však musí být po dni podepsaný kapitánem lodi.


Připravili jsme pro vás Lodní deník pro evidenci vašich plaveb.

Možnosti evidování:

  • Údaje o plavbě
  • Údaje o počasí
  • Údaje o lodi a o posádce

Celkem lze zaznamenat údaje až čtyř sedmidenních plaveb. V deníku je také stručně popsáno jak udělat bezpečnostní školení posádky, jak postupovat při MAYDAY, informace o varování před počasím a další informace.

Lodní deník vám pošleme zdarma v PDF. Stačí zadat váš e-mail a do popisku napsat: Lodní deník.

Váš e-mail bude součástí naší databáze, na kterou přibližně jednou měsíčně posíláme informace pro jachtaře o plavbách a kurzech, které pořádáme, o slevách na našich lodích, které plánujeme atd. Nespamujeme poštu každý den. Z newsletteru se můžete kdykoliv jedním kliknutím odhlásit, ale to by mohla být škoda :-) 

Nechcete nebo nemůžete lodní deník vytisknou, nechce se vám dávat si práci s vázáním listů? Uděláme to za vás. Lodní deník můžete zakoupit na našem e-shopu zde: LODNÍ DENÍK