On-line přednášky pro jachtaře


Na této přednášce si řekneme jaký je správný postup při kotvení, co je při kotvení špatně, s jakými kotvami se budete nejčastěji na lodích setkávat a jakou roli při kotvení hraje počasí. 

Za plavby mohou nastat situace, které jistě nechceme, aby nás vůbec potkali. Na této přednášce si povíme jak takové situace řešit, nebo ještě lépe, jak jim předcházet. 

Nevíte jaku záchranou vestu na loď zvolit? Jak je to s těmi spouštěči u samonafukovacích vest? Na této přednášce dostanete odpovědi nejen na tyto otázky.

Zde si řekneme jak určit polohu lodě bez GPS, jak řešit trasu plavby mezi dvěma mapami a plavbu po rovnoběžce. Podíváme se také jak na lodi vytvořit deviační tabulku.

Pokud pochopíme jak plachty fungují, snadněji se nám budou plachty na lodi trimovat. Beaufortova stupnice a její použití v praxi a mnoho dalších informací o trimování plachet.

Žijeme v elektronické době, v době GPS a aplikací. Pojďme, ale nahlédnout do umění starých mořeplavců - určování polohy podle sextantu. Může se vám to hodit i dnes.


Přehled všech on-line přednášek s termíny a poptávkový formulář pro rychlé přihlášení: